Proces čistenia fitrov pevných častíc

DPF filter - pred a po čistení

Čistenie, regenerácia, renovácia alebo repas filtra pevných častíc v našom zariadení šetrí peniaze v porovnaní s nákupom nového filtra a takisto znižuje dopad na životné prostredie. Zariadenie pracuje v uzavretom okruhu systému, ktorý nezaťažuje životné prostredie prachovými emisiami a pachmi.

Filter pevných častíc vo vašom vozidle vyčistíme alebo renovujeme na novom, certifikovanom a profesionálnom zariadení (certifikát TŰV NORD), pracujúcom na princípe presne dávkovaných tlakových impulzov biologických rozpúšťadiel a následným dokonalým vysušením.

Vyčistíme všetky DPF filtre, všetkých značiek vozidiel. Garantujeme 24 mesiacov alebo ďalších 100 000 km bez problémov s filtrom pevných častíc za predpokladu bezproblémovo fungujúceho spaľovacieho systému.

Náš stroj je jedinou technológiou na trhu, ktorý je schopný vyčistiť nielen zbytky PM10, ale aj olejové zvyšky zachytené vo vnútri DPF a v katalyzátore. Náš stroj využíva jedinečnú technológiu na trhu, ktorá čistí všetky typy filtrov pevných častíc (DPF/FAP), a to ako z osobných vozidiel (i Euro 6), autobusov a nákladných vozidiel, katalyzátorov veľkých nákladných automobilov (SCR), takisto aj chladiče a medzichladiče. Naše zariadenie pracuje s certifikovaným čistiacim systémom na báze kvapaliny, obohatenej organickými absorbentmi emulzií uhľovodíkov, ktoré zaisťujú obnovu pôvodnej účinnosti DPF až o 98%, a pritom sa dokáže postarať aj o zvyšky oleja.

Na rozdiel od všetkých ostatných spôsobov regenerácie, je naša technológia šetrnejšia voči štruktúre DPF filtra a nedochádza tak k narušeniu a poškodeniu DPF ako u metód, ktoré využívajú k vypaľovaniu veľmi vysoké teploty. Čistenie alebo repas filtra DPF iným tepelným spracovaním prechádza rôznymi fázami, akými sú rezanie, zahrievanie a zváranie. Tieto procesy sú zložité a riskantné pre celistvosť filtra, naviac na každú fázu je treba použiť iný nástroj resp. zariadenie. Podobne ultrazvukové čistenie vyžaduje použitie špeciálnej ultrazvukovej nádrže a sušiarne pre fázu sušenia. Náš stroj je unikátny v tom, že môže vyčistiť a vysušiť filter pevných častíc, bez ohrozenia jeho štruktúry, zároveň nedochádza k plytvaniu časom a energiou.

Náš stroj prevádza test protitlakom pred a po procese čistenia, čo umožňuje okamžitú diagnózu filtra a kontrolu kvality čistenia, po vyčistení filtra.

Pri výmene filtra však treba počítať aj s komplikáciami typu vymeniť snímače filtra pevných častíc (teploty či tlaku). Tie sa totiž často tak zrastú, že ich demontáž je takmer nemožná resp. sa pri odskrutkovaní poškodia. Toto pri našom čistení nie je potrebné a snímače sa vyčistia zároveň s filtrom.

  • Čistiť filter neznamená len zapnúť stroj!
  • 10 ročné skúsenosti s problematikou filtrov pevných častíc
  • záruka 24 mesiacov alebo do 100 000 km
  • v prípade záujmu o chiptuning je zvýhodnená cena pri čistení filtra
  • HLAVNÁ VÝHODA: naša prevádzka sídli v Prešove a reklamácie riešime okamžite a osobne

Filter pred čistením

Filter po čistení

PROCES ČISTENIA

POROVNANIE S INÝMI TYPMI REGENERÁCIE

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

PONUKA PRE SERVISY

OSOBNÉ AUTOMOBILY od 150 € bez DPH

NÁKLADNÉ AUTOMOBILY od 799 € s DPH