Záruka/FAQ

Ako pracuje FAP

FAP je filter pevných častíc navrhnutý a patentovaný skupinou Citroën - Peugeot, ktorých regeneračný systém je charakteristický tým, že používa doplnkové látky, oxid céru.
Spaľovanie PM10 sa prirodzene odohráva pri asi 600-650 °C, avšak výfukové plyny dosiahnu maximálne len 200 ° C. Je teda potrebné pri vstrekovaní paliva zvýšiť teplotu, čo je okamih, keď oxidy céru prichádzajú do hry znížením zápalnej teploty sadzí na 450 ° C, čím sa urýchľuje regenerácia a chráni filter pevných častíc pred potenciálnym nebezpečným tepelným namáhaním. Je ale potrebné poznamenať, že oxid céru, ktorý je uložený v zásobníku musí byť periodicky doplňovaný (každých 80-120 tisícoch km), uľahčuje spaľovanie častíc, ale nehorí spoločne s nimi, naopak sedimentuje vo vnútri filtra pevných častíc.

Naše zariadenie je jedinou technológiou na trhu, ktorý je schopný vyčistiť nielen zbytky PM10, ale aj céričitý vklad zachytený vo vnútri FAP. Náš stroj využíva jedinečnú technológiu na trhu, ktorá čistí všetky typy filtrov pevných častíc (DPF/FAP), a to ako z osobných vozidiel (i Euro 6), autobusov a nákladných vozidiel, katalyzátorov veľkých nákladných automobilov (SCR), takisto aj chladiče a medzichladiče. Náš stroj pracuje s certifikovaným čistiacim systémom (certifikát TŰV NORD) na báze kvapaliny, obohatenej organickými absorbentmi emulzií uhľovodíkov, ktorý zaisťujú obnovu pôvodnej účinnosti FAP až o 98%, a pritom sa dokáže postarať aj o zvyšky oleja. Na rozdiel od všetkých ostatných spôsobov regenerácie, je naša technológia šetrnejšia voči štruktúre FAP filtra a nedochádza tak k narušeniu a poškodeniu FAP ako u metód, ktoré využívajú k vypaľovaniu veľmi vysoké teploty. Čistenie filtra FAP iným tepelným spracovaním prechádza rôznymi fázami, akými sú rezanie, zahrievanie a zváranie. Tieto procesy sú zložité a riskantné pre celistvosť filtra, naviac na každú fázu je treba použiť iný nástroj alebo stroj. Podobne ultrazvukové čistenie vyžaduje použitie špeciálnej ultrazvukovej nádrže a sušiarne pre fázu sušenia. Náš stroj je unikátny v tom, že môže vyčistiť a vysušiť filter FAP, bez ohrozenia jeho štruktúry, zároveň nedochádza k plytvaniu časom a energiou.

Naše zariadenie prevádza test protitlakom pred a po procese čistenia, čo umožňuje okamžitú diagnózu filtra a kontrolu kvality čistenia, po vyčistení filtra.